Zagreb izgubio od Kiela na otvorenju nove sezone Lige prvaka

RUKOMETAŠI Zagreba 23:30 porazom od Kiela započeli su svoj nastup u skupini A ovosezonske Lige prvaka. Timur Dibirov s četiri te Zvonimir Srna, Ivan Čupić i Yoel Cuni s po tri pogotka bili su najefikasniji kod Zagreba, dok su Kiel predvodili Patrick Wienczek s osam i Mikola Bilik s pet golova. Igrači hrvatskog prvaka od samoga starta nisu bili ravnopravan suparnik njemačkom velikanu, Kiel je otvorio susret s 5:1, ta je prednost vrlo brzo narasla na 9:3, da bi u 18. minuti bilo čak 14:5.

Iako je i napad zagrebaša bio neučinkovit, temeljni je problem bila propusna obrana i neučinkoviti vratar Panjtar. Tek tada je trener Zagreba Slavko Goluža odlučio reagirati i na vrata postaviti Mandića, što je odmah dalo rezultata. Zagreb u sljedećih sedam minuta nije primio pogodak te je s tri uzastopna gola smanjio na 14:8, a na odmor se otišlo s vodstvom Kiela 16:9.

No, u nastavak se krenulo s dva uzastopna gola Kiela za odlazak na 18:9 pa se Zagreb u drugom poluvremenu niti jednom nije uspio približiti na manje od pet golova zaostatka. U 2. kolu će Zagreb za tjedan dana gostovati kod PSG-a.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr

Sportske Novosti HR » Zagreb izgubio od Kiela na otvorenju nove sezone Lige prvaka

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Dobrodošli na našu stranicu s sportskim vijestima! Mi smo vaš pouzdan izvor najnovijih sportskih informacija. Pratimo sve važne sportske događaje, igrače i momčadi kako bismo vam pružili brze i relevantne vijesti. Bez obzira jeste li zaljubljenik u nogomet, košarku, tenis ili bilo koji drugi sport, ovdje ćete pronaći sve što trebate. Naša strast prema sportu odražava se u svakom članku i izvještaju. Budite u tijeku s najnovijim rezultatima, analizama i pričama iz svijeta sporta - sve na jednom mjestu.