Ne može Hajduk biti prvak samo zato što su tako zamislili njegovi navijači

Rijeka je u derbiju 20. kola SuperSport HNL-a pobijedila Hajduk 2:1 iako je na poluvremenu gubila 1:0. Splićani su poveli u 15. minuti golom Rokasa Pukštasa, kojeg je Livaja udarcem glavom pogodio u leđa, ali je Rijeka u nastavku okrenula. Prvo je Jorge Obregon spektakularnim golom u 55. minuti zabio za 1:1, a pobjedu Rijeci donio je Lindon Selahi strašnim pogotkom u 62. minuti. Jadranski derbi i stanje u SuperSport HNL-u za Index je komentirao legendarni trener Ilija Lončarević.

Derbi nije bio ništa specijalno

Derbi je derbi i u njemu je moguće sve. Hajduk je bio favorit, no po meni pobjeda Rijeke i nije bila veliko iznenađenje. Obje momčadi pokazale su strpljivost u prvom dijelu, ali iz te strpljivosti nisu bile opasne. Do pogotka Hajduka nije bilo šuta na gol. Osim adrenalina koji su igrači digli, ozljeda, puknutih arkada i ostalog, derbi nije bio ništa specijalno u smislu kvalitete. Tipičan hrvatski derbi.

Hajduk je jesenas patio zbog toga što Livaja više nije ono što je bio. Mislim da će se to nastaviti jer ne može sve ići onako kako navijači Hajduka zamišljaju, po sistemu “što je babi milo, to se babi snilo”.

Svaka od tri momčadi koje se bore za naslov prvaka ima svoje vrline, ali i nedostatke. Nitko od tih triju momčadi nije siguran da može biti prvi. Mislav Karoglan je dobro rekao – ovaj derbi nije ništa riješio.

Hajduk nije pokazao ništa novo od prošle sezone. Malo su kompletirali ekipu, što ne znači da će se to odmah pretočiti u šanse, golove i bodove. Pred Hajdukom je dug put, morat će uložiti još puno truda.

Rijeka je najpotentnija od tri ekipe

Dinamo se još uvijek traži, kao i Hajduk, a Rijeka je pokazala da je trenutačno najpotentnija ekipa. Pitanje je koliki je njihov potencijal. Lako stvaraju šanse, ali pitanje je koliko njihov kadar može izdržati.

Opet imamo tri kandidata s podjednakim šansama za naslov prvaka. Dinamo ima problema sa slaganjem ekipe i kreacijom prepoznatljive igre, mora postati učinkovitiji i sigurniji. Dobro je što je Jakirović ostao u Dinamu.

Momčad je, nakon poraza od Lokomotive, ipak bila puno sigurnija protiv Istre. Ali ne može mirne duše reći da ide na prvo mjesto. Dinamo će se mučiti, ali ne treba mijenjati trenere kao na tekućoj vrpci, kao što je Hajduk radio u zadnjih 25 godina. Dinamo je tu ipak bio malo stabilniji.

Živković je trebao ostati u Lokomotivi, a Hoxha se tek treba pokazati

Što se tiče novih igrača Dinama, Živković je trebao još ostati u Lokomotivi. Dinamo je imao druge mogućnosti da brojčano i kvalitativno zatvori zadnju liniju. Igrač bi bio sigurniji da će igrati i imao bi manje pritiska. Dolazak u Dinamo može ga očeličiti, ali i vratiti dva-tri koraka unazad. Mislim da će svakako biti dobar igrač.

Hoxha će tek pokazati je li pojačanje. Jedna ili dvije utakmice su premalo da bi se moglo nešto reći. Ne može se očekivati od jednog igrača da riješi efikasnost Dinamove momčadi.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr

Sportske Novosti HR » Ne može Hajduk biti prvak samo zato što su tako zamislili njegovi navijači

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Dobrodošli na našu stranicu s sportskim vijestima! Mi smo vaš pouzdan izvor najnovijih sportskih informacija. Pratimo sve važne sportske događaje, igrače i momčadi kako bismo vam pružili brze i relevantne vijesti. Bez obzira jeste li zaljubljenik u nogomet, košarku, tenis ili bilo koji drugi sport, ovdje ćete pronaći sve što trebate. Naša strast prema sportu odražava se u svakom članku i izvještaju. Budite u tijeku s najnovijim rezultatima, analizama i pričama iz svijeta sporta - sve na jednom mjestu.